Знайшов свій, майже річної давнини український переклад статті для початківців В2В-блоггінгу “A beginner’s guide to blogging for business” від Econsultancy. Можливо, згодиться комусь із вас.
Правильний бізнес-блогінг виходить далеко за межі SEO-просування та роботи з контентом. Блогінг для сучасних компаній є відмінним способом, щоб почати будувати власну інформаційну репутацію і приєднатися до інформаційної спільноти.
Навіщо вам блог?
Блог - це спосіб обміну інформацією, новинами у вашій галузі та думками фахівців, клієнтів, споживачів вашої продукції та послуг. Корисний блог компанії не складається лише із SEO-оптимізованого контенту та механізмів активного просування. Блог має бути майданчиком, на якому пропонують нові можливості для відвідувачів. Блог має спонукати ваших клієнтів до активних дій (щось придбати, долучитись до обговорення, прочитати ваші новини та аналітику, перейти за цільовим посиланням, зробити замовлення в рамках акції зі знижками тощо).
Блог дає можливість вашій компанії створити свій “онлайн-портрет” у інформаційному просторі. Творення інформаційного бренду на основі відкритої до спілкування платформи - головне завдання блогу. Цей гнучкий інструмент комунікації дасть вам змогу відкрити новий напрямок у побудові корпоративної довіри до вас. Він може продемонструвати рівень вашої фахової обізнаності із тим сектором, в якому ви працюєте. Для цього потрібно працювати над блогом на гідному рівні.
Серед основних переваг корпоративного блоггінгу для невеликих компаній - це можливість скласти гідну інформаційну конкуренцію великим брендам. Рівень компетентності та лояльності до клієнтів з боку невеличкої компанії в рамках блоггінгу може - дуже часто цілком несподівано - перевершити аналогічні показники великих компаній.
Деякі додаткові переваги блогів
Успіх корпоративного блогу часто залежить від успішності та популярності корпоративного веб-сайту. Але якщо у вас є час і можливості для додаткового розвитку корпоративного блогу, то вам стануть у пригоді деякі поради щодо маркетингових переваг. Ними варто скористатись для створення успішного блогу вашої компанії.
Якщо ви є провідним аналітиком чи впливаєте на думку громадськості у своїй сфері діяльності, то блог дасть вам можливість використання вашого інформаційного потенціалу. Компетентний блог компанії позиціонує вас як експерта у своїй галузі.
Ви можете також запропонувати надання статей до інших блогів та онлайн-ресурсів, які допоможуть поширювати інформацію про вашу торгівельну марку і “будувати” свою репутацію.
Небезпечні моменти корпоративного блоггінгу
Робота над веденням корпоративного блогу не позбавлена певних ризиків. Якщо ви не будете керуватись фаховими принципами та здоровим ґлуздом, то можете доволі швидко “обпектись”.
Не варто використовувати блог в якості майданчика для інформаційної війни проти ваших конкурентів, написання начебто сторонніх відгуків про власні товари та послуги у коментарях. Також не можна публікувати статті із друкарськими помилками, некоректними фактами тощо.
І звичайно ж, немає нічого гіршого, ніж блог, який не оновлювався протягом трьох минулих місяців. Це або свідчить про вашу недбалість, або про те, що ви згаяли час і не цікавитесь думкою ваших клієнтів.
Будьте учасником “розмови”
Відправною точкою у вашій діяльності в сфері блоггінгу має стати не лише написання та публікація статей. Якщо люди починають обговорення та вашої публікації, якщо розгортається дискусія, то варто бути її учасником. Блог є соціальної платформою, а не друкованим виданням, де миттєва реакція та полеміка в режимі реального часу неможлива.
Який зміст ви повинні створити?
будь-яка ваша публікація мусить мати зміст, структуру і очевидну мету для ваших потенційних читачів. Виклад думок у письмовій формі передбачає форматування тексту, візуальну його структуру, поділ на абзаци тощо.
Також зважайте на інформаційну нішу, на свою цільову аудиторію. Залучайте до розмови тих, хто має бути зацікавленим у тому, про що ви пишете. Інколи більш виправданим може стати фокусування на національній аудиторії та національному ринку послуг, аніж просування вашого блогу на рівні конкуренції із міжнародними брендами.
Також слід пам’ятати, що ви пишете для своїх читачів. Тому немає сенсу розміщувати непродумані публікації, позбавлені корисного інформаційного навантаження (навіть якщо вони є виключно SEO-орієнтованими і мають спрямувати на ваш сайт пошукові системи). Для залучення зовнішніх посилань, щоб люди говорили про вас і вашу компанію, для створення “шлейфу” повідомлень у Твіттері варто писати про дійсно актуальні і важливі речі, які турбують представників вашої ЦА в контексті співпраці із вами.
(с) За матеріалами статті Кевіна Гіббонса “A beginner’s guide to blogging for business”
Originally posted at BloxFox.com
Замовити хостинг Пресс-релизы Придбати аудиокниги
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ
-
Хотят ли русские войны? Не спрашивай у тишины, Не спрашивай у тех солдат, В мемориалах, что лежат. Спроси у цинковых гробов, В котор...
-
Якщо в Ubuntu, якою до того користувався 3 роки, апостроф одразу був в розкладці українською "з коробки", то для Mac доводилося...
-
Пост вперше опубліковано 06.01.2011. Але вважаю за доречне оновити його сьогодні Цю колядку я знаю від своєї нині вже - на жаль - покійної...
-
Думаю, в начале нового рабочего года не только я люблю устраивать "чистку" своим аккаунтам в соцсетях и рабочим файлам. Весь прошл...
-
Дни праздничные, и пока народ отходит от выпитого и съеденного за минувшие полутора суток, вспомнилась тут мне одна старинная песня, которую...
No comments:
Post a Comment