May 7, 2009

new Google Search: питання на тему






Ви коли-небудь мріяли вносити власні правки в результати пошуку Google? Можливо, ви – завзятий мандрівник, а ваш улюблений сайт з картами маршрутів ніколи не піднімається вище 5 місця в списку результатів пошуку? Так і хочеться пересунути його на самий верх! Чи, може, потрібного вам сайту взагалі немає в результатах пошуку, а ви хочете його додати. Або ж, можливо, вам захочеться залишити свій коментар про те, що саме ви знайшли на сайті і чому ви вважаєте це корисним. Починаючи з сьогоднішнього дня, все це стає можливим. Ви можете змінювати результати пошуку Google у відповідності до своїх потреб.

Сьогодні ми запускаємо функцію SearchWiki, що дозволяє вам переставляти місцями, видаляти і коментувати результати пошуку в Google. Один клік - і ви перемістили догори результат, який вам подобається, або ж додали новий сайт. Ви також можете залишати коментарі з конкретного сайту або видаляти ті результати, які вас не влаштовують. Ці зміни будуть потім наявні кожен раз при введенні того ж самого запиту. Щоб скористатися SearchWiki, увійдіть у свій обліковий запис Google. Тут будуть зберігатися всі зроблені вами зміни. Щоб переконатися в тому, що ви ввійшли в акаунт, перевірте, що у правому верхньому кутку сторінки відображається ваше ім'я користувача.

(c) джерело

гарні новини, що й казати. в першу чергу, нововведення від Гугл впливають на результати особистого пошуку та допомагають реструктуризувати інформацію у власних пошукових запитах. а тепер питання - наскільки це можна використати в рамках просування тих чи інших ресурсів? тобто: якщо 200 людей щоденно тисне на левел-ап, це впливає на позицію видачі загалом по результатах пошуку для конкретного сайту чи блогу в цілому?

з одного боку якщо це так - тоді нарешті хтось замахнувся механізмом Гугла на трюки сеошників, і це вкотре змінить сутність технологій "розкрутки", а отже - менше "сміття" буде у видачі пошукових запитів, а пейдж-ранк не буде формувати виключно за рахунок "прокачування" сеошними штучками, контори перестануть "молитись" на трафік, а інет (особливо ру- та укр-сегменти) почне очищатись від сплогів та іншого інформаційного сміття, породженого індустрією вітчизняного сеошництва.

з іншого боку - якщо китайці парою провінцій наклікають той чи інший сайт місцевої газетизі своїми ієрогліфами, то в видачі він може стати вищим за "Нью-Йорк Таймс"? який механізм усування технічних траблів такого роду? поки що цей аспект не дуже зрозумілий..

підстави для оптимізму дає лише одне: Рунет не "точить" свої сайти під Гугл, а під Яндекс, а з частою зміною алгоритмів останнього ймовірність потрапляння сплогоподібного та манімейкерського сміття в результати загальної видачі різко скорочується навіть в Яндексі. особисто я завжди шукав і шукаю лише через Гугл.

П.С.: до речі - це правда, що виведення сайту "в топ" Гугла чи Яндекса гарантовано лише на певний строк (зазвичай - декілька місяців)? тобто будь-яка сеошна контора бере гроші, заздалегідь знаючи, що вже за місяць після досягнення топ-10 видачі цей сайт знову почне стрімко котитись у безодню десь на 20-й сторінці результатів пошуку?.. :)


No comments:

Post a Comment

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ