Oct 30, 2009

10 порад для боротьби із грипом

Оскільки українців атакують щонайменше 2 віруси грипу - звичайний та H1N1, - вважаю за доцільне трішки відступити від звичних тем свого блогу та навести 10 простих до виконання порад, як боротися із ймовірним вірусом та й просто ризиком застуди. Ніяких порад із книжок чи підручників не наводитиму - лише те, що сам роблю в цей непевний період міжсезоння, коли всі навколо хворіють, щоб вберегтись від застуди чи вірусу, або щоб швидше одужати.

1) Уникайте рукостискань.
В багатьох західних компаніях навіть цілий рух запровадили на підтримку "no hands-shaking". Руки людини протягом робочого дня містять безліч мікробів та збудників хвороб, навіть якщо ви просто беретесь за ручку дверей, поручні метро, натискаєте кнопку ліфта чи працюєте з клавіатурою. До речі, на самій клавіатурі міститься в декілька разів більше мікробів, аніж на інших навколишніх предметах. Це не означає, що треба ходити в гумових рукавичках. Просто намагайтесь якомога менше вітатись за руку із колегами та друзями (подолайте одвічний снобізм та "так прийнято" у своєму колективі на той час, поки не вляжеться спалах захворювання - більше користі буде усім, аніж усі будете на робочому місці дружньо кашляти та пчихати). Також не пчихайте чи кашляйте, прикриваючись долонею, а натомість робіть це у згин ліктя: минулорічний звіт закордонних лікарів показав, що цей нехитрий трюк майже на третину зменшує ризик передачі будь-яких вірусних збудників повітряно-крапельним шляхом у порівнянні із традиційним чиханням у долоню руки.

2) Мийте руки частіше.
Ну ту без коментарів: мило та тепла вода змивають збудників хвороб та мікроби.

3) Амізон та оксолінова мазь.
Як тільки ви відчули щонайменші ознаки застуди, підвищення температури чи лихоманку - прийміть амізон. Якщо у вас немає алергії на препарати йоду - прийміть 1 таблетку просто для профілактики, якщо серед ваших рідних, друзів та близьких вже є ті, що хворіють хоча б на банальну застуду. Якщо є алергія - користайтесь лише у випадку зростання температури до 38 і вище (обов'язково приймати при 38,7 і вище). Це противірусний препарат, продається в упаковках із дитячим та дорослим дозуванням (якщо схильні до алергії взагалі - купуйте "дитячу" модифікацію, там доза менша). Мушу вам сказати, що в мене є схильність до алергії та проблеми із печінкою, але використовую цей препарат як найбільш ефективний та безпечний для подолання вірусів вже близько 5 років - усілякі "колдрекси", "таміфлю", "антигрипіни" та "колдфлю" мені не допомагають або викликають величезні проблеми зі шлунком і нульовий результат в боротьбі зі хворобою. Тут же для того, аби збити навіть температуру 39, достатньо однієї таблетки, для подолання вірусу - 2-3. Максимальна доза - 3 таблетки на добу (у дуже тяжких випадках). Загалом у інструкції все розписано.

Перед тим, як виходити на вулицю, змащуйте в носі та довкола ніздрів невеличкою кількістю оксолінової мазі (придбайте в аптеці просто сьогодні і робіть так кожного разу, коли маєте йти у людне місце). Тільки робіть цю процедуру чистими руками.

4) Замініть свої звичні чай та каву чимось кориснішим.
Найкраще в цей період - чай із липи чи м'яти, також добре використовувати чаї та полоскання для горла із використанням дубової кори, липи, алтеї лікарської, ромашки, пити малиновий чай.

5) Лимони та яблука.
Скибка лимону у чай - постійне живлення вітамінами. Їжте яблука (тільки "свої" - з саду рідних чи знайомих, турецькі чи болгарські супермаркетові "мутанти" не містять нормальної кількості корисних вітамінів та заліза).

6) Менше солодкого, більше гострого.
Для засвоєння солодкої їжі та солодощів йде надлишок енергії, знижується здатність до спротиву хворобам. Гострі приправи, використання перцю, тмину, цинамону, каррі, лаврового листка, часнику, свіжої цибулі дозволяє проводити масштабну дезінфекцію організму людини. До речі - жувати цибулю та терти хліб часником дуже корисно і смачно (не забувайте тільки зуби почистити, перші ніж на люди йти =) ).

7) Ефірні масла.
Ви ще не придбали аромолампу? Саме час. Також корисно пару разів на день акуратно протирати довкола ніздрів ароматичною олією (найкраще - евкаліптовою: по-перше - можу точно сказати - дуже прояснює думки та знімає втому, по-друге - підвищує імунний статус організму). Ще одна корисна штука: як тільки мене болить горло, я беру склянку теплої води, і на 2 чайні ложки звичайної харчової соди капаю 5 крапель нерозведеної ефірної олії, розмішую те все в склянці води, протягом хвилини вдихаю випаровування, а потім полощу горло. Смак різкуватий , для тих, хто не звик - неприємний, але горло відпускає після першої ж процедури вже хвилин за 15, а ще "відпускає" закладеного носа і полегшує загальне самопочуття при застуді.

8) Свіже повітря у приміщенні.
Кондиціонери - це повний bullshit і збірник зарази у фільтрах. Двічі на добу - рано вранці та пізно ввечері (це мінімум, а краще - кожні 2-3 години) відчиняйте фрамугу вікна і провітрюйте приміщення звичайним чистим холодним повітрям (дуже добре, якщо в вас є нагода вийти з цієї кімнати та приміщення на деякий час, щоб не застудитись, і дати повітрю в кімнаті повністю "замінитись").

9) Марлеві пов'язки.
Ну тут теж без особливих коментарів. Немає в продажу - зробіть самі. Починати носити лише тоді, коли ви об'єктивно бачите, що довкола вас побільшало хворих та тих, хто хворіє на хронічну застуду та нежить, не паранойте, але й не будьте наївними фантазерами на тему "а мені нічого не буде, я завжди не хворію". не подобається "реанімаційний вигляд" - зробіть дизайн :)

10) Сухе взуття та одяг.
Найкращий спосіб запобігти застуді та ослабленню захисту - не промочити цими дощовими днями ноги, спину та голову. Не "форсіть", що ви не носите шапки принципово, не вдягаєте рукавичок і взагалі ви - загартований персонаж, вам море по коліна. Вам може й по коліна, а от вірус чи нежить, яким ви "розживетесь", може спричинити захворювання у вашого друга, подруги, колег чи рідних і близьких, в яких не настільки міцний імунітет. Якщо шкарпетки, черевики чи куртка змокли під дощем наскрізь - намагайтесь максимально швидко перевзутись, зігрітись чи бодай висушити їх.

І пам'ятайте - справа не в паніці, а у відповідальності. Будьте відповідальними щодо власного здоров'я та поведінки, аби не лише не захворіти самому, але й не заражати інших.

UPD:
Cтан справ із грипом в Україні - ТУТ

No comments:

Post a Comment

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ